قوانین ومقررات


 فرودراه از چه قوانینی برخوردار است ؟


قوانین ثبت نام و استفاده از امکانات سایت فرودراه


سایت فرودراه به لحاظ حفظ انسجام کاربری سايت و راحتي کاربران قوانينی وضع شده است که خواهشمندیم پیش از استفاده از سایت آنها را بطور کامل مطالعه فرمایید. اين قوانين به صورت کامل در این بخش منتشر شده اند و ممكن است در هر زمان تغيير كنند. لذا لطفاً جهت مشاهده آخرين قوانين سايت به بخش "قوانين سايت" در صفحه اصلی مراجعه کنید.

1.    فرودراه تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد و درج هر گونه موارد سیاسی، غیر اخلاقی، و مخالف قوانین سایت و جمهوری اسلامی ایران باعث حذف اکانت کاربر مورد نظر خواهد شد .
2.    استفاده از نام کاربری مناسب به منظور ثبت نام در سایت الزامی می باشد. در صورت مشاهده کلمات رکيک و نامناسب، اكانت كاربر حذف خواهد شد. حتي المقدور نام كاربري را با حروف انگيسي به جاي فارسي ايجاد نماييد.
3.    هنگام درخواست رزرو ، ثبت یک شماره معتبر وقابل دسترسی برای کاربران الزامی است.
4.    برای استفاده از فرودراه لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در فرودراه بسازد. . برای ثبت نام در فرود راه کاربر موظف است نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود به صورت صحیح و به روز در نرم‌افزار فرودراه ثبت کنید.
5.    هرشخص تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مسافر درفرودراه داشته باشد.
6.    مسئولیت همه فعالیت ها وحفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است. در صورت مفقود شدن یا دزدیده شدن اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام می‌شود به عهده کاربر خواهد بود.
7.    مسئولیت استفاده از حساب کاربری یک شخص حقیقی یا حقوقی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر بر عهده کاربر اصلی میباشد و فرودراه مسئولیتی در این زمینه ندارد.
8.    در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه سرویس به وی خودداری کند.
9.    کاربر تعهد میدهد از فرودراه برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند.
10.    کاربران حق ندارند اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست در خودرو همراه داشته باشند.
11.    مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از سرویس فرود راه به عهده کاربران است.
12.     کاربرمیپذیرد ساعت رزرو زمانی است که خودرو در محل جهت انجام سرویس حاضر خواهد شد.
13.     اکثر شرکتهایی هواپیمایی از مسافران خود میخواهند که ۳ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشند و یک ساعت قبل از پرواز از پذیرش مسافر خوداری خواهند کرد و مسئولیت محاسبه زمان رسیدن به فرودگاه ، تاخیر و جا ماندن از پرواز به عهده مسافر بوده و فرودراه مسئولیتی در این زمینه ندارد.
14.    هنگامی که راننده درخواست شما را دریافت کرد ممکن است با تلفن شما تماس بگیرد؛ در صورت عدم پاسخگویی شما، راننده حق لغو درخواست شما را دارد.
15.    کاربر می پذیرد تعداد مسافرانی که قصد استفاده از فرودراه را دارند دردرخواست های مربوطه،تعداد استاندارد برای   ماشین سواری تعداد 4 نفر و در خواست های  ون،  12 نفر  میباشد و مسئولیت محاسبه  میزان تعداد سفارش ماشین و نفرات به عهده کاربر میباشد.
16.    کاربر می پذیرد متن حریم شخصی فرودراه را مطالعه کرده وپذیرفته است.
17.    کاربر می‌پذیرد هزینه سرویس از طرف راننده تاکسیرانی و بر اساس نرخ های مصوب تعیین می‌شود و پس از استفاده از سرویس اعتراضی نسبت  به آن نخواهد داشت
18.    پرداخت هزینه سرویس فقط از طریق روش‌های مختلفی که فرودراه مشخص کرده است امکان پذیر است که این روش‌ها عبارتند از پرداخت نقدی به راننده،  پرداخت اعتباری از داخل برنامه موبایل. روش پرداخت ممکن است بسته به میزان اعتبار حساب کاربر ترکیبی از این روش‌ها باشد.
19.    کاربر می‌پذیرد هزینه سرویس ارائه شده ممکن است بسته به ویژگی‌های سرویس ارائه شده از جمله نوع سرویس، زمان سرویس، مکان سرویس (مبدا، مقصد یا مسیر سفر) یا عوامل دیگر متغییر باشد.
20.    کاربر می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در خودروی راننده در نتیجه استفاده از سرویس با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعمیر، شست و شو و … به عهده وی خواهد بود.
21.    از آنجایی که فرودراه یک نرم افزار ارتباطی فی مابین راننده ومسافر میباشد دراین خصوص هیچگونه مسولیتی در قبال مسایل دیگر واطلاعات رد وبدل شده ندارد.
22.    همکاری فروردراه با شرکت های حمل ونقل معتبر ودارای مجوز رسمی می باشد.
23.    هرگونه خسارت جانی یا مالی که در نتیجه تصادف یا اتفاقات دیگر به مسافر یا راننده یا اشخاص ثالث وارد شود متوجه مقصر یا راننده خواهد بود و فرودراه هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص نداشته و نخواهد داشت.
24.    مسافر می‌پذیرد در شرایط خاص مبالغی به هزینه سفر افزوده خواهد شد. این شرایط عبارتست از 1) استفاده از صندوق عقب 2) ارائه خدمات توسط راننده 3) در صورتیکه تعداد مسافران بیش از 3 نفر باشد. 4) توقف در طول سفر 5) تغییر مسیر
25.    مسئولیت رعایت کلیه قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از جمله عدم استفاده از نرم‌افزارفرودراه در حین رانندگی و حفظ سلامت خودرو توسط رانندگانی که درفرودراه فعالیت می‌کنند به عهده رانندگان است.
26.    کاربر می‌پذیرد که فرودراه خدمات حمل و نقل شهری نیست بلکه تنها یک خدمات نرم‌افزاری است که ارتباط بین مسافران و رانندگان را جهت توافق بر انجام یک سفر فراهم می‌کند.
27.    کاربر حق ندارد هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای فرودراه شامل دیکامپایل(Decompile)، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهند، مگر اینکه اجازه چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
28.    کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخه دیگری از سرویس فرودراه را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزارفرودراه یا در روش ارائه سرویس فرودراه تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
29.    کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری(Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سرویس اجرا کند.
30.    کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش سرویس فرودراه یا سرویس های مرتبط با فرودراه انجام دهد.
31.    فرودرا ه در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (راننده یا مسافر) می‌تواند برای شرکت یا سایر مسافران یا رانندگان خطرناک باشد یا مطلوب نباشد حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس فرودراه را دارد.

برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه لطفا در خبرنامه ما ثبت نام کنید .